Zespół Szkolno-Przedszkolny

 

10.12.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III z piratem Tapero i  papugą Niki. Była to akcja Gminy Tarnów "Święty Mikołaj u przedszkolaków".
Pirat Tapero zaprezentował mikołajowe szaleństwa  i cyrkowe akrobacje. Niezwykłą atrakcją okazała się śliczna i urocza papuga pirata, która zdobyła sympatię przedszkolaków. 
Na zakończenie wszystkie dzieci zostały obdarowane przez wysłanników św. Mikołaja słodkościami i ciepłym uśmiechem. 
Małgorzata Smosna

   

 

        

         W piątek (30.11.2018r.) dzieci z oddziału przedszkolnego przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wszystkie przedszkolaki chciały dowiedzieć się "czegoś" o swoim losie.

         Wśród andrzejkowych przepowiedni znalazło się m.in.: "wróżenie z butów" - wytypowało ono osobę, która pierwsza wyruszy w egzotyczną podróż.

         Przepowiednia "Co mnie czeka w najbliższym czasie?"- określała kto w niedługim czasie pozna nowego kolegę oraz ile prezentów przyniesie Mikołaj.

         "Zawody przyszłości"- przewidywały z kolei czym w życiu dorosłym zajmować się będzie każdy z przedszkolaków.

         Wśród andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć tradycyjnego lania wosku. Powstałe figury były okazją do rozwijania wyobraźni.

        Dopełnieniem wróżb były wspólne pląsy i tańce przy muzyce, które były kolejną okazją do wspólnej wesołej zabawy.

E. Kuczera, M. Smosna

 

Fotorelacja w galerii 2018.

   

 

W 100 ROCZNICE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

 

           W dniu 09.11.2018r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W przygotowaniu przedstawienia wzięło udział 30 uczniów z klas V-VIII i III gimnazjum. Społeczności szkolnej, młodzi aktorzy ukazali trudną i długą drogę do niepodległości. Wspominane przez nich zdarzenia, począwszy od trzech rozbiorów, poprzez kolejne powstania narodowe, losy polskiej emigracji, aż po bolesne doświadczenia pierwszej wojny światowej były ilustrowane występami chóru, wierszami, muzyką i tańcem. Tłem dla ich występu były utwory m.in. Juliusza Słowackiego,  Władysława Bełzy, muzyki Szopena oraz wyświetlane na rzutniku wydarzenia I i II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego. W opowieści o polskiej drodze do niepodległości nie mogło także zabraknąć pieśni legionowych i patriotycznych. O symbolicznej godzinie 11.11 cała szkoła odśpiewała 4 zwrotki hymnu polskiego.

 

Cieślikowska Agata

 

Fotorelacja w galerii 2018.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.