Zespół Szkolno-Przedszkolny

W  bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV-VI przystąpili do ogólnopolskiego „Projektu z Klasą”.

Miesiąc listopad poświęcony był tematowi „ Dwie twarze Afryki”.  Efektem podjętych działań  było wykonanie przez uczniów wielu plansz dydaktycznych, map, wystawy pamiątek, makiet itp. Podczas prezentacji, która miała miejsce na sali gimnastycznej, można było zobaczyć oryginalne przedmioty przywiezione z Afryki: stroje, biżuterię, maski. Uczniowie z poszczególnych klas w ciekawy sposób przedstawili warunki życia, kulturę i zwyczaje panujące w Afryce, a także przybliżyli wszystkim zgromadzonym codzienne obowiązki i troski mieszkańców Afryki.

Za prezentację tematu, każdej klasie jury przyznało punkty. Klasy  otrzymały także dodatkowe punkty za ilość przyniesionej makulatury i środków opatrunkowych, które zostaną przekazane na potrzeby misji w Afryce.

Wyniki z rywalizacji poszczególnych klas przedstawiają się następująco:

Klasa

Punkty za prezentacje tematu

Punkty za przyniesioną makulaturę

IVa

4

3

IVb

2

4

V

3

2

VI

1

1

 

1 miejsce – klasa IVa

2miejsce – klasa IVb

3miejsce – klasa V

4miejsce – klasa VI

Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zmaganiach klasowych w styczniu 2018 r. Tematem, który podejmiemy tym razem będzie ” Dobroć w bajkach zaklęta”. Towarzyszyć mu będzie  zbiórka bajek dla dwóch szpitali dziecięcych, przeprowadzona w ramach szkolnego wolontariatu.

 

 

Agata Cieślikowska

 

Fotorelacja w galerii.