Zespół Szkolno-Przedszkolny

   

„Czy gry komputerowe szkodzą zdrowiu” to temat spotkania przeprowadzonego 14 marca przez policjanta Pana Konrada Siedlec z Komendy Rejonowej w Tarnowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III-VI szkoły podstawowej. Zaproszony gość na samym początku spotkania podkręcił, że gry komputerowe możemy podzielić na takie, które mogą szkodzić i takie, które są specjalnie tworzone dla dzieci, rozwijają wyobraźnie i logiczne myślenie, gry przygodowe i symulacje. Uczniowie wraz z policjantem prowadzili dyskusję i dowidzieli się, jakie fizyczne dolegliwości grożą ludziom nadmiernie spędzających czas przed komputerem, że rzeczywistość wirtualna świata komputerowego może prowadzić do uzależnienia oraz że komputer jest tylko jednym z narzędzi zdobywania wiedzy i rozrywki. Poznali zasady etycznego zachowania się podczas korzystania z komputera i sieci komputerowej oraz że komputer jest tylko jednym z narzędzi zdobywania wiedzy i rozrywki.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali także w trakcie tego spotkania wyniki swojej pracy na lekcjach języka polskiego. Najlepsze wypracowania na temat: „Jak spędzam wolny czas w sieci” zaprezentowali:

·         Marietta Iwaniec                  kl. V

·         Oliwia Kurek                        kl. VI

·         Angelika Potępa                   kl. II gimnazjum

Zaprezentowano także prezentacje multimedialne uczniów wykonywane na lekcjach informatyki na temat: „Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu” oraz „Jak spędzam wolny czas w sieci”.

·         Barbara i Katarzyna Śmietka                    kl. VII

·         Kuzara Kornelia                                           kl. II gimnazjum

·         Urbański Stanisław                                     kl II gimnazjum

 

Uczniowie mogli też oglądać plakaty wykonane w trakcie realizacji projektu.

 

Fotorelacja w galerii.